De Wereldverbeteraars en de Journalisten
Het is vandaag maandag 18 juli. De meeste kinderen zijn mooi op tijd en staan al vroeg te popelen; voor de verkeerde ingang. De zomerschool is namelijk alleen te betreden via de zij-ingang van het grote OSB-gebouw. Gelukkig stonden er genoeg leerkrachten en behulpzame medeleerlingen, die iedereen de juiste kant op wisten te wijzen. “Follow the leader, leader, leader”, zingen de kinderen druk, terwijl zij het grote schoolplein betreden..
Een groot aantal leerlingen weet al precies bij welke groep ze horen, dankzij de gekleurde envelop, die zij ontvingen tijdens de opening. Vol trots en goede moed staan de leerlingen in het vak, met de kleur van hun keychain. De prachtig gekleurde vlaggen wapperen even enthousiast in de wind, als de kinderen die spelen op het drukke plein. Op de achtergrond klinkt HET ZOMERSCHOOL LIED.
Terwijl een aantal kinderen druk aan het bewegen is op de muziek, valt mijn oog op een wat jonger meisje, met een prachtige rode bloem in haar bos met krullen. Ze trekt haar opa vooruit door de menigte en sluit zich aan in de rij. Ze weet namelijk niet zo goed meer bij welke klas zij zich mag aansluiten. Gelukkig heeft Juf Dayenne dit jaar alles extra goed onder controle. De sfeer is erg relaxed en chill. ‘Er is een goede vibe, toch juf?’, merkt een van de leerlingen tegelijkertijd op als ik.. “Ik heb er zin in. Ff chill leren, i.p.v dat een juf me haast of boos wordt.”
Wanneer de leerlingen eenmaal gesetteld zijn, wordt er in een iedere klas uitgelegd wat de regels zijn, in de klas, maar ook daarbuiten. De leerlingen gaan er namelijk veel op uit deze zomer. Zo vertelt een leerling mij vol enthousiasme, dat zij ontzettend zin heeft in het bezoek aan het ‘kaasmuseum’. ‘Ik wil kaas’, roept een van de leerlingen, terwijl de rest van het groepje het uitschatert van het lachen. Ik ben beland in de klas van Juf Asmara en Feven. Ze behandelen breuken; alleen gaat het er wel heel anders aan toe, dan in de lessen op school, vertelt een van de leerlingen me.
Terwijl wij gezellig een potje breuken domino spelen, word ik op de vingers getikt door een van de leerlingen. ‘Oh, je hebt bijna gewonnen’, zeg ik tegen Claudia, waarop zij antwoordt: ‘We werken alleen samen in deze klas hoor.’ *badumtsss*. Ik geef haar gelijk en kijk vol tevredenheid naar de juffen. Wat een geweldige klas!
Naast alle leuke uitjes en spelletjes, behandelen de leerlingen dit jaar ook een zeer belangrijk thema: duurzaamheid. In alle klassen wordt er middels het op maat gemaakte lesmateriaal, uitleg gegeven over het belang van het milieu en het leiden van een duurzamer leven. Het onderwerp maakt veel los bij de leerlingen. Terwijl ze een stuk watermeloen in hun mond proppen, wordt er vol interesse naar een filmpje over het thema gekeken.
Ze hebben veel vragen, maar ook heel veel ideeën over hoe zij in de toekomst duurzamer zullen gaan leven. Zo tekenden zij o.a. hun ideale woonomgeving en discussieerden ze over het ontstaan van de wereld, in de klas van Juf Martien en Audrey. “Hoezo bestonden er zogenaamd dinosaurussen, maar heeft God het niet over hun in het scheppingsverhaal? Dat is toch raar…”, merkt een van de leerlingen op. De meiden gaan druk over en weer. Uiteindelijk komen ze tot de conclusie, dat ALLES slechts een theorie is. Ze zijn tevreden met hun conclusie en gaan door met de volgende kwestie: Hoe ontstaat gas en hoe maak je zonnepanelen? Ohemaa, een van de leerlingen, plakt een sticky note, met deze nieuwe vraag op de onderzoeksmuur. “Ik wil nog veel meer weten Juf”, zegt ze, met een gigantische glimlach op haar gezicht. ‘Gelukkig heb je nog een heel leven voor je’, zeg ik lachend tegen haar.
In de pauzes gaat de pret volop door. De foto’s voor deze blog, zijn gemaakt door mijn fotografie team, bestaande uit o.a Roquelle, Joy en nog een heleboel andere enthousiaste jonge journalisten en wereldverbeteraars.
Houden jullie de instagram in de gaten voor alle leuke zelfgemaakte foto’s, video’s en afgenomen interviews.
Veel liefs en zonnestralen,
Juf Sadiqah